fbpx
My Cart
0,00
My Cart
0,00

Na co pomaga miód Manuka? Superżywność i nauka.

Od pewnego czasu możemy spotkać się z określeniem żywności mianem superfoods. Czym charakteryzuje się taka żywność? Między innymi wysoką zawartością składników mineralnych, witamin, antyoksydantów i innych związków chemicznych mających korzystny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim superżywność odznacza się naturalnym pochodzeniem, a przykładowo zaliczamy do niej: soki, owoce, warzywa i miód. W poniższym wpisie postaramy...
Dowiedz się więcej

Jak rozpoznać oryginalny miód Manuka?

Miłośnicy miodu przekonują między innymi, że potrafią leczyć rany oraz różne dolegliwości wpływające na zaburzenia równowagi trawiennej. To sprawia, że miody są pożądane, a wysokie ceny najlepszych na rynku odmian Manuka zostawiają otwartą furtkę dla nieuczciwych graczy. Zatem jak rozpoznać oryginalny miód Manuka?
Dowiedz się więcej

Czym jest oznaczenie miód Manuka MGO?

Miód Manuka MGO jest wyjątkowy za sprawą metyloglioksalu. Zatem czym jest tajemniczy metyloglioksal? Metyloglioksal to związek, który powstaje w wyniku spontanicznej dehydratacji DHA (dihydroksyacetonu), występującego w nektarze pozyskiwanym z krzewów manuka.
Dowiedz się więcej

Jak powstaje miód Manuka?

Czynnikiem sprawiającym, że miód Manuka jest wyjątkowy, jest pozyskiwanie nektaru z krzewów manuka, które są charakterystycznym gatunkiem dla rejonu Nowej Zelandii. Zatem jak powstaje miód Manuka?
Dowiedz się więcej

Dlaczego warto wybrać miód Manuka UMF™?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów miodu począwszy od naszych rodzimych produktów, po bardziej egzotyczne, pochodzące z innych kontynentów. Wiemy, że miody z poszczególnych roślin znacząco różnią się od siebie smakiem, zapachem oraz działaniem. Jednymi z bardziej popularnych miodów jest miód Manuka UMF™.
Dowiedz się więcej

Miody Manuka – czy kupujesz oryginalny produkt?

Miody Manuka zyskały w ostatnich latach olbrzymią popularność, do której przyczyniły się walory zdrowotne oraz charakterystyczny smak. Powodzenie sprzedaży niosło za sobą zarówno dobre opinie klientów, jak i sukces komercyjny. Niestety pojawili się nieuczciwi producenci i sprzedawcy, którzy skuszeni wizją łatwego zarobku, żerowali na niewiedzy bądź naiwności swoich klientów. W jaki sposób bronić się przed oszustwem?
Dowiedz się więcej

Miód Manuka – co to jest?

Każdego dnia miliardy pszczół na całym świecie wykonują ciężką pracę, której efektem jest miód. Wykazuje on różne właściwości prozdrowotne w zależności od roślin z których pochodzi nektar. Wśród miodów niepodzielnie króluje miód z krzewów manuka, pochodzący z Nowej Zelandii.
Dowiedz się więcej