fbpx
My Cart
0,00
My Cart
0,00
Blog
Miody Manuka Oryginalny Produkt

Miody Manuka – czy kupujesz oryginalny produkt?

Miody Manuka zyskały w ostatnich latach olbrzymią popularność, do której przyczyniły się walory zdrowotne oraz charakterystyczny smak. Powodzenie sprzedaży niosło za sobą zarówno dobre opinie klientów, jak i sukces komercyjny. Niestety pojawili się nieuczciwi producenci i sprzedawcy, którzy skuszeni wizją łatwego zarobku, żerowali na niewiedzy bądź naiwności swoich klientów. W jaki sposób bronić się przed oszustwem i mieć pewność, że wybierasz miody Manuka oryginalny produkt?

Zgodnie z danymi statystycznymi około 10% eksportowanego miodu Manuka sprzedawanego jest w formie “luźnej” bądź w nieoznakowanych słoikach. Generuje to okazję dla producentów, którzy mieszając go ze zwykłymi miodami obniżają własne koszty, sprzedając pełnowartościowy miód jako Manuka. Jednym z najpopularniejszych współczesnych przykładów zafałszowania żywności w literaturze związanej z branżą spożywczą są właśnie nowozelandzkie miody. Szacuje się, że w 2013 roku na świecie sprzedano około 10000 ton miodu Manuka i liczba ta bez wątpienia robi wrażenie, ale gdzie jest haczyk? Otóż w tym samym czasie w Nowej Zelandii wyprodukowano jedynie 1700 ton tego produktu, zatem wnioski nie trudno wyciągnąć – ponad 80% sprzedanego miodu Manuka stanowił produkt podrobiony.

W jaki sposób wytwarzany jest miód Manuka od Wilderness Valley?

Nasz miód produkujemy w najpiękniejszym rejonie Nowej Zelandii. Tam też je pakujemy oraz badamy w laboratoriach a całość procesu produkcyjnego jest pod pełnym nadzorem doświadczonych specjalistów. Od pasieki do samego klienta miody Wilderness Valley posiadają gwarancję jakości oraz uczciwości. Każde opakowanie miodu oznaczamy certyfikatem, którego autentyczność możesz zweryfikować. Z nami masz pewność, że zawsze dostaniesz miody Manuka oryginalny produkt.