fbpx
My Cart
0,00
My Cart
0,00
Blog
Jak rozpoznać oryginalny Miód Manuka

Jak rozpoznać oryginalny miód Manuka?

Miłośnicy miodu przekonują, między innymi, że potrafi leczyć rany oraz różne dolegliwości wpływające na zaburzenia równowagi trawiennej. To sprawia, że miody są pożądane, a wysokie ceny najlepszych na rynku odmian Manuka zostawiają otwartą furtkę dla nieuczciwych graczy. Zatem jak rozpoznać oryginalny miód Manuka?

Przedstawimy Tobie parę sposobów, abyś mógł bez zmartwień rozkoszować się prawdziwym i naturalnym miodem. Chcemy mieć pewność, że dobrze nasz zrozumiesz – “fałszywe” niekoniecznie oznaczają, iż w słoiku nie znajdziesz w ogóle miodu Manuka.

Nasze sugestie pomogą uniknąć Tobie wprowadzających w błąd informacji, podejrzanych praktyk i wydawania pieniędzy na produkt o niskiej jakości.

Oto lista rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem:

Pochodzi z Nowej Zelandii – zawsze szukaj miodu zebranego, zapakowanego i oznaczonego etykietą w Nowej Zelandii. Takie informacje znajdziesz bezpośrednio na słoiku produktu. 

Sprawdzaj producenta – najlepsi wytwórcy posiadają własne ule, doskonałych pszczelarzy, sami przetwarzają miód i sprzedają pod własną marką. Nie ukrywają żadnych informacji.

Upewnij się, że miód posiada certyfikat  – wiodące marki pracują w oparciu o systemy klasyfikacji UMF™ (Unique Manuka Factor), który z łatwością możesz sprawdzić.

Uważaj na promocje – jeśli trafisz na prawdziwą okazję, cena i tak będzie o wiele droższa niż miód z supermarketu. Miód Manuka, który jest zbyt tani lub pochodzi ze źródła, o którym nic nie wiesz, jest prawdopodobnie nie wart zakupu.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Ministerstwo Przemysłu Pierwotnego Nowej Zelandii (MPI) orzekło, że od lutego 2018 r. miód Manuka trafiający do eksportu musi zostać przetestowany, aby zmierzyć cztery znaczniki chemiczne z nektaru oraz znacznik DNA z pyłku Manuki. Znaczniki te kategoryzują miód Manuka na: Monofloral (miód wytwarzany przez pszczoły żerujące głównie na krzewach Manuka) i miód wielokwiatowy Manuka (wytwarzany przez pszczoły żerujące na Manuce i innych krzewach). Oryginalny miód Manuka UMF™ będzie posiadał certyfikat “Monofloral”.  

Jeśli nie możesz znaleźć ważnych informacji na etykiecie słoika lub na stronie internetowej, nie wahaj się o nie zapytać. 

Masz pytania odnośnie miodów Wilderness Valley? Skontaktuj się z nami, z przyjemnością odpowiemy na nie.

Leave your thought